Sırt Ağrısına Bitkisel Tedavi

Sırt Ağrısına Bitkisel Tedavi

Sırt ağrısının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların başında, disk kayması, kas incinmesi, ayrıca sırtta ağır yüklenen ağırlıkla birlikte pek çok ağrı nedeni bulunmaktadır. Kötü bir pozisyonda yatma, kalkma gibi durumlarda sırt ağrısına neden olmaktadır. Sırt ağrısı problemi ile herkes karşı karşıya kalmıştır. Peki, sırt ağrısı için evde kendimiz yapabileceğimiz bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir.

  • İlk başta sizlere zeytinyağının şifalı özelliklerinden başlayacağız. Bir çay bardağına hakiki zeytinyağının içine koyup üstüne portakalın kabuğunu koyup güneşte biraz bekletelim. Daha sonra bu hazırlanan şifalı ilacı güneşte iki hafta bekletelim ve her akşama ağrıyan sırt bölgesine masaj olarak sürelim.
  • İnce kıyılmış karanfil, zencefil, kimyon ve çadır çiçeğinin karışımının yanında ayrıca bir kaşık bal ile karıştıralım ve sabah akşam bu hazırlanan macunu yiyelim. Bu böylece sizin sırtınız için iyi bir bitkisel tedavi yöntemi olacaktır.
  • Bir adet limonun suyunu sıkıp daha sonra sıkılan bu suyun içine gliserin ve alkolün içine karıştırıp böylece bu ilacı da sırtınıza sürünüz. Böylece bu hazırlanan ilaçta sizler için fayda sağlayıcı olacaktır.
  • Büyük bir baş lahana alınıp her yaprağı kaynatıp daha sonra ağrıyan yerlere koyunuz ve her soğuduğunda diğer sıcak lahana yaprağı ile değiştiriniz ki sırt ağrınıza kesin çözüm sunsun.
  • Evde herkesin rahatlıkla yapabileceği bir diğer tedavi yöntemi ise, sıcak su torbasıdır. Sıcak su torbası ile sırtınızın ağrıyan yerine koyunuz ki sırt sıcak tutulsun ve ağrısı geçsin.
  • Karanfil ve zeytin yağından hazırlanan bitkisel karışımda sizler için iyi bir ilaç karışımı olacaktır.