Motivasyonun Önemi

Motivasyonun Önemi

Kişisel olarak insanlar birçok farklı dönemden ve sınavdan geçmektedirler. Tüm bu durumlar kişilerin gelişimlerini de dolaylı yoldan etkiler ve zaman içerisinde değişmesine neden olabilir. Sakin bir insan iken yaşadıklarınız sizi sinirli birine dönüştürebilir ya da tamamen umutsuz olabilirsiniz. Bu noktada kendinize verdiğiniz değer oldukça önemlidir. Her konuda sakin kalmanızı ve kendinizi telkin etmenizi önermek doğru bir davranış değildir. Ancak alacağınız kararlarda ve konuşmalarınızda her zaman sakin kalmalı ve doğru cevaplar vermelisiniz. Kendinize zaman ayırın ve motivasyon enerjisi ile tanışın.

Nasıl Daha İyi Hissederim?

Evren sürekli insanlara anlayamayacağı bir enerji dalgası gönderir. Bu enerji hayatın şekillenmesinden, günlük aktivitelerden ve çeşitli farklı olaylardan oluşur. Hayatı bilimsel yönden ele aldığınızda, hayat kimya, fizik ve biyolojinin bir birleşimi olarak karşınıza çıkar. Ancak evren bu noktada yalnızca bilimsel bir doğru ile ilerlemez, değişimler, enerjiler mevcuttur. Bu noktada insanın daha iyi hissetmesi ve daha iyi noktaya gelmesi için motivasyon her zaman önemlidir.

Motivasyon ile kendinizi her zaman iyi hissedebilirsiniz. İlk olarak kendinizi iyi hissedecek hobiler bulmanız gerekmektedir. Kolay bir işlem değil ancak denemeniz ve yanılmanız da bu süreçte gerekir. İlk olarak resim yapmak gibi bir işlem ile başlayabilirsiniz. Renklerle oynamak ve ortaya bir şeyler çıkarmak sizin için var olan bir durum olabilir. Bir diğer yandan resim yapmak size uymuyorsa spor yapmak, koşmak, müzik dinlemek gibi çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz. Yoga ile ilgili iseniz motivasyon kaynağı olarak yogayı denemeniz ve kendinizi bulmanız en önemlidir olabilir. Motivasyon kaynağınızı kendiniz oluşturmanız ve hayatınızın hangi yönde ilerleyeceğini, nasıl ilerleyeceğini yönetebilirsiniz.

Motivasyon kaynağınız ne olursa olsun her zaman ilk önceliğiniz kendiniz olmalısınız. Değer vermeye kendinizden başlamanız halinde çevrenize, dünyaya daha farklı bakacaksınız. Kişisel gelişim de her zaman ilk öncelik kendinizi tanımanız ve kendinize değer vermeniz olmaktadır. Bu nedenle hayat yolunuzu bir kâğıda sığdırmaya çalışmayın, bu dünya sizin kişisel alanınız ve bu alanda en iyi yazar her zaman siz olun!