iOS mu? Android mi?

iOS mu? Android mi?

Teknoloji devleri olarak bilinen birçok marka zaman içerisinde kendini geliştirmiş ve insanlık tarihine yeni şeyler sunmuştur. Dönem değişikliği, sunulan ürünler ve sistemlerle birlikte Apple, sürecin en iyi yöneticisi olarak görülse de zaman içerisinde diğer markalar da kendilerini göstermeye başlamıştır. Bu noktada en çok tartışılan konu her zaman iOS mu? Yoksa Android mi? Olmaktadır. Ancak birini seçmeniz değil, size göre en kolay kullanımı olanı tercih etmeniz gerekmektedir.

Apple markasını ele aldığımızda iOS mu? Android mi? Sorusu farklı gelebilir. Devleşmiş bir marka, kendi işletim sistemini çıkartarak ön plana çıkmayı başardı. Kullandığı donanımlar, sağladığı yenilikler ve bir nevi dünyanın onu izlemesi markayı daha farklı hale getirmeye başladı. Ancak her ne kadar marka adı olsa da herkes kolay bir şekilde kullanamayabilir. İlk olarak iOS sistemini çözmeniz ve sizlere sunulan faydaları iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. Kullanım olarak kendi sistemlerinde tamamen farklı bir yol izleyen iOS sürekli güncel hali ile de yenilikçi ürünler sunmaktadır.

Android mi? iOS mu? Konusunda Android oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Telefon markası devlerine bakıldığında son zamanlarda Çin asıllı Huawei, Xiaomi, Oppo gibi markalar adını daha da fazla duyurmaya başladı. Sunduğu imkanlar, hız ve sağlamlık ile Android son dönemler de daha fazla tercih edilmekle birlikte kolaylığı ile de dikkat çekiyor. Ancak her durum gibi Android tarafında da zorluklar ve marka farklılığına göre sunulan durumlar yer almaktadır.

Telefon seçiminizde ilk olarak Apple markasına yönelmek ve iOS mu? Android mi? Sorusuna net bir yanıt vermek gibi bir durum söz konusu olabilir. Ancak her zaman incelemeli ve öğrenmelisiniz. iOS, marka adı ve farklı yapısı ile dikkat çekse de kullanımı sizlere zor gelebilir. Bu nedenle iOS ve Android denemeleri yaptıktan sonra kullanımı daha rahat geleni almanız doğru olacaktır. İki işletim sisteminin de kendi özellikleri olması nedeniyle taraf seçmek kolay değildir. Ancak doğru özellikler ve sunulan hizmet ile her telefon sizlere istediğinizi verebilir.