Başarılı Bir Network Marketing İçin 8 Kural

Başarılı Bir Networking Marketing İçin 8 Kural

Network marketingde başarılı olmanın yolları yüksek kazançlar için aranmaktadır. Başarılı olmanın ‘’Kısa’’ yolları elbette ki mümkün değildir. Burada vereceğimiz taktikler uzun vadede sizleri başarıya götürebilir. Bu kurallar, network marketing ticaret modelini başarılı bir şekilde uygulayan kişilerin röportaj ve tavsiyelerinden derlenmiştir. Günlük yaşamınızda aşağıda verilen detaylara dikkat ederseniz başarının kapıları açılmaya başlayacaktır.

1) Network Marketing Ağınızı Genişletin

Network marketingde başarılı olmak için geniş ve nitelikli bir çevrenizin olması gerekir. Bu sektörde tavsiye satışlar ön planda olduğu için kişiler ile kuracağınız iyi ilişkiler sonrasında satışlarınız ciddi oranda artabilir.

Buna ek olarak yeni tanıdığınız insanlar sizi farklı Pazar alanlarına sokabilir. Başka insanlarla tanışmanızda aracı olabilir. Bu yüzden insanlarla iyi ilişkiler geliştirin ve sürekli olarak iletişim halinde kalın.

2) Toplantılara Katılın Her Ortamda Bulunun

Network marketing ağı oluşturmak için her ortamda bulunmanız gerekir. İş davetlerine katılın, düğün gibi organizasyonlara katılın. Özellikle iş davetlerine katıldığınızda alanınızda belki de hiçbir yerde ulaşamayacağınız birine ulaşabilirsiniz. Burada oluşturacağınız güzel bir ilişki ile ticarette başarılar kazanabilirsiniz.

3) İletişim Bilgileriniz Olan Kart Bastırın

İnsanların akıllarında kalabilmeniz için onlara yazılı bir kağıt dahi vermeniz yeterlidir. Ancak, profesyonel görünmeniz açısından profesyonel baskı bir kart yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız bu kart üzerinde telefon numaranız, mail adresiniz ve internet siteniz olmalıdır. Tabi, adınızı ve soyadını kalın puntolarla yazdırmalısınız.

Katılmış olduğunuz toplantılarda insanlara kartınızı verin ve onların da kartını mutlaka alın. İhtiyacınız olan yerlerde o kişilerle iletişime geçin.

4) Ekip Ruhunu Yansıtın

Network marketingde başarının sırrı iyi bir ekipten geçer. Eğer, iyi bir ekibiniz varsa başarılı olamayacağınız iş yok diyebiliriz. Bunun için ekibinizle ilişkilerinizi iyi tutmalısınız. Onlara değer verdiğinizi, onları sevdiğinizi hissettirmelisiniz. Peki, bunları nasıl yapacaksınız?

Alınacak herhangi bir karar öncesinde ekip arkadaşlarınızın da fikrini alın ve beyin fırtınası yapın. Ayrıca, fikirlerinde beğendiğiniz yanları da söylemeyi sakın unutmayın. Yapılan büyük işlerde ekibinizdeki kişilere küçük ikramiyeler dağıtarak moralli de yükseltebilirsiniz.

5) Eğitimler Vererek Nitelik Arttırın

Network marketing ağı sadece sizin gayretlerinizle oluşmayabilir. Ekibinizdeki kişilerin de ağları size kazanç kapısı olabilir. Bu yüzden ekibinizdeki kişilere eğitimler vermelisiniz.

Başarılı bir network marketing yapmak için gerekli olan bütün detayları ekibinizle paylaşmalısınız. Püf noktaları, bu işin adabını ve yapılması gerekenleri öğretmelisiniz.

6) Fırsatları Değerlendirin

Zamanın sürekli aktığını ve aktığı bu süreç içerisinde bir sürü fırsat barındırdığını asla unutmayın. Hayatımız boyunca birçok fırsat kapımızı çalar ancak kapımızı hızlı açmadığımız için ne yazıkki fırsatlar kaçar. Hayatta da durumlar böyledir.

İş hayatınızda büyük bir yatırım veya işinizi büyütme fırsatı karşınıza çıkabilir. Eğer, bunu değerlendirirseniz başarı sizin olacaktır. Elbette bunun için iyi bir analiz yeteneği gereklidir.

7) Risk Almaktan Korkmayın

Başarılı bir network marketing yapmak için risk seçeneklerini iyi değerlendirmelisiniz. Stabil olarak sürdürdüğünüz bir ticaret hayatı sabit bir kazanç ile ilerleyebilir. Bu durumda ne yazıkki kendi işinizi kurmanız bir hayli zor olabilir.

Ancak, analizlerinizden sonra kredi gibi risklere girerseniz işinizi büyütme şansınız olabilir. Buna ek olarak kriz dönemlerinde atacağınız keskin adımlar sizi daha güzel yerlere götürebilir.

8) Başarıyı Ödüllendirin Başarısızlığı Mizahlandırın

Başarılı network marketing için morallerin en üst seviyede olması gereklidir. Bu yüzden elde ettiğiniz başarıları ekibinizle kutlayın. Konu başarısızlığa geldiğinde de moralleri bozmayın. Mizah, güzel bir güldürü aracıdır. Bu yüzden başarısızlıklarınızı mizahla pekiştirerek moralleri düzeltin. Başarı için moral en büyük şarttır.