Az Sermaye İle Yapabileceğiniz 9 İş Fikri

Az Sermaye İle Yapabileceğiniz 9 İş Fikri

Az sermayeli işler, düşük kaynak ile başlanan, kendi işinin patronu olma fırsatı sunan ve sermayeyi büyütme fırsatı sunan işlerdir. Hedefleri olan ve bu hedefleri doğrultusunda girişim yapmak isteyen kişiler, doğru zamanda doğru iş ile planlı yönetimin de desteği ile kendi işlerini kurmalıdır. Bizler de bu uzun yolda sizlere fikir sunmak için az sermaye ile yapılabilecek işler derlemesi hazırladık. Coğrafyanıza, sermayenize ve planınıza uygun fikirleri değerlendirebilirsiniz. Az sermaye ile iş kurmak için sizlere önerimiz şunlar;

  1. E-ticaret sitesi açmak
  2. Grafik tasarım işleri yapmak
  3. Doğum ve bebek fotoğrafçılığı yapmak
  4. Mantar yetiştiriciliği yapmak
  5. Blog açıp reklam yayınlamak
  6. Tasarım takı yapıp satmak
  7. Freelancer işler yapmak
  8. Network marketing yapmak
  9. Danışmanlık hizmeti vermek

1)E-Ticaret Sitesi Açarak Para Kazanmak

Dijitalleşen dünyada tüketim malları dijitalden sipariş yolu ile alınıyor. Üretimini yaptığınız bir ürünü; paketleme ve kargo ile başka kişilere ulaştırıp paralar kazandırabilirsiniz. Tabi, bunun yanında az E-ticaret üzerinden sermaye ile al sat yaparak da para kazanmanız mümkün

2)Grafik Tasarım İşleri Yaparak Para Kazanmak

Az sermayeli işler 2020 yılında dijitale taşınmaya başladı. Dijitale taşınan bu işlerden birisi de ‘’Grafik tasarım’’ çok düşük sermaye ile yapılabilecek işler arasında yer alıyor. Bu işi yapmak için ilk olarak grafiğe yetenek ve ilginizin olması gerekiyor. Daha sonraki süreçte ise program lisansları ve forum üyelikleri var.

3)Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Düğün fotoğrafçılığına göre daha az maliyet ile kurulan işler arasında yer alan doğum ve bebek fotoğrafçılığı, sosyal medya ve iyi sistemin desteği ile güzel kazançlar bırakabilir. Bunun için profesyonel bir fotoğraf makinesi, baskı makinesi ve düzenleme yapabileceğiniz bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Şunu belirtelim; son zamanlarda çıkan 3D yazıcılarla birlikte baskı makinesine çok fazla paralar vermenize gerek kalmayacak.

4)Mantar Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Birçok bitki arasından mantarı seçmemizin sebebi talebin fazlası olması diyebiliriz. Aynı zamanda kolay yetişmesinden dolayı az sermayeyle yapılabilecek iş fikirleri arasında yer alıyor. Tabi, mantarların da çeşitleri var. Örneğin, kültür mantarı mı yetiştireceksiniz? Yoksa istiridye mantarı mı? Bunlar, kazancı etkileyen sorular. Bu işler için teşviklerden yararlanabilirsiniz.

5)Blog Açıp Reklam Yayınlayarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak dijital dünyada herkesin dilinde ancak bu iş profesyonellik şart. Profesyonel olmak için de sağlam bir hosting, web sitesi, seo ve içerik ihtiyacınız var. 5000 lira sermaye ile bunları en iyi seviyede tutup reklam alarak para kazanabilirsiniz.

6)Tasarım Takı Yapıp Satarak Para Kazanmak

Ev hanımlarının yapabileceği işler arasında yer alan takıcılık, az sermayeli işlerin üst sıralarında yer alıyor. Çünkü, bu iş için sermayeden ziyade yeteneğinizin olması gerekiyor. Sermaye en kolay şey diyebiliriz.

7)Freelancer İşler Yapmak

Freelancer işler yapmak için dijitalde işler yapmalısınız. Örneğin, grafik tasarımı, makale yazarlığı, reklamcılık, sosyal medya yönetimi gibi. Bu işlerden birinde uzman olduğunuzu düşünüyorsanız Premium forum üyeliklerine yatırım yaparak ticarete atılabilirsiniz. ‘’Az sermaye çok kazanç’’ söylemi dijitalde gerçekleşebilir.

8)Network marketing Yaparak Para Kazanmak

Az semaye ile ne yapabilirim? Sorusuna belki de en çok verilen cevabı network marketingtir. Az sermaye ile aldığınız ürünleri küçük bir depoda veya evinizde muhafaza edip satabilirsiniz. Veya belirli komisyonlar vererek başka kişilere de sattırabilirsiniz.

9)Danışmanlık Yaparak Para Kazanmak

Az sermaye ile yapılabilecek işler arasında danışmanlık şirketi açmak yer alıyor. Tabi, bu iş için herhangi bir işte uzmanlığınızın olması gerekiyor.