Aradığınızı Bulacağınız 13 Ücretsiz Vektör Sitesi

Aradığınızı Bulacağınız 13 Ücretsiz Vektör Sitesi

Ücretsiz vektör siteleri; kalitesini asla kaybetmeyecek piksel tabanlı görüntülerin ve ölçeklenebilir görsel dosyalarının bulunduğu sitelerdir. Tasarımlar için sıfırdan vektör yapma probleminden kurtaran ve hazır vektörel çizimler sunan bu siteler, ücretsiz veya ücretli seçeneklerle hizmet vermektedir. Bu yayında ücretsiz vektörel çizim siteleri ele alınmıştır. Derlenen siteler şu şekilde;

 1. Vectorstock
 2. Freepik
 3. Freevector
 4. Vecteezy
 5. Freevectors
 6. 1001freedownloads
 7. Free-vectors
 8. Freedesignfile
 9. Vector4free
 10. Freevectors
 11. Coolvectors
 12. Vector-eps
 13. Pixabay

Ücretsiz Vektörel Çizim Siteleri

Vektör siteleri, görselde sunduğu vektörü sizlere boyut şeklinde sunar. Sizler, site üzerinden dilediğiniz boyutta ve formatta vektörleri indirip, çalışma yaptığınız programa entegre edebilirsiniz. Programa entegre edilen vektörlerle maddi ve manevi bir şekilde kazanım sağlayabilirsiniz. Vektör çizim siteleri listesi şu şekilde;

1) Vectorstock.com

Ücretsiz vektör siteleri listesinin başında yer almasının sebebi; dünya üzerindeki en popüler vektör sitesi olmasıdır. Vectorstock sitesi, Yeni Zelanda’da yer alan bir vektör stok ajansına aittir. 2007 senesinde yayın hayatına girdiği andan itibaren 220.000 vektör ile hizmet vermektedir. Aradığınız tüm çeşitler, telifsiz bir şekilde bu sitede mevcut.

2) Freepik.com

En fazla vektör barındıran siteler arasında yer alır. Ticari ve kişisel anlamda kullanabileceğiniz birçok vektörü sunan bu sitede aradığınız tüm vektör çeşitleri yer alıyor. Üstelik, popüler vektör seçeneği ile fikir edinmenizi de sağlıyor.

3) Freevector.com

Vektör logo arayışında olan kişiler için bir nimet niteliğinde olan bu sitede 35’den fazla vektör kategorisi var. Simge ve vektörleri aramak için arama bölümüne aradığınızı yazmanız yeterli olacak. Creative Commons lisansı bütün vektörler üzerinde oynamalar yapabilirsiniz ve bunları bambaşka bir hale getirebilirsiniz.

4) Vecteezy.com

İkon ve ikon kalıplarına ilginiz varsa kullanabileceğiniz bir site. Bu siteyi hem ticari hem de bireysel amaçla kullanabilirsiniz. Ancak, bazı tasarımlarda lisans problemi olabilir. O yüzden içeriklerdeki lisans sembollerine iyi bakmanızda fayda var.

5) Freevectors.net

Vektör siteleri daha çok kendi çatısı altında kendi tasarımcıları ile hizmet sunarlar. Ancak, bu sitede durum biraz farklı. Bu sitede daha özgür tasarımcılar var. Dışarıdan katılım oldukça yoğun. Bireysel olarak tasarımları kullanabilirsiniz ancak ticari kullanım için şartları okumalısınız.

6) 1001freedownloads.com

İşletme, teknoloji, bilim ve spor alanlarında birçok vektörü bulabileceğiniz bu sitedeki vektörleri atıf şartı ile kullanabilirsiniz.

7) Free-vectors.com

25’den fazla vektör kategorisi bulunan bu vektör sitesi, bireysel amaçla kullanılmalıdır. Eğer, ticari amaç ile kullanılacaksa tasarımcı ile iletişime geçilmelidir.

8) Freedesignfile.com

Tam anlamı ile ücretsiz vektör sitesi olan Freedesignfile’de yer alan bütün tasarımlar ücretsiz. Tabi, vektörleri kullanırken CC 3.0 lisansı ile vektörün tasarımcısına atıf yapmanız gerekir.

9) Vector4free.com

Pdf, EPS, Al, SVG ve CDR formatlarında ücretsiz vektörler sunan bu sitede etiketler ile kolay arama yapıp dilediğiniz vektörü kullanabilirsiniz.

10) Freevectors.com

Vektörel siteler arasında en fazla içeriğin olduğu siteler arasında yer alan Freevectors sitesi vektör logo da dahil olmak üzere binlerce vektör çeşitini bulacağınız bir site.

11) Coolvectors.com

Birçok kaynağı olan ve bu kaynaklardan gelen vektörel çizimleri paylaşan bu site de ücretsiz vektörler kolaylıkla indirilebilir. Bunların yanı sıra vektörlere puan verebilirsiniz.

12) Vector-eps.com

Vektörel iconlar, logolar, çıkartmalar, kartvizitler ve daha birçok vektör çeşidini bulacağınız bu site ücretsiz vektör siteleri arasında yer alıyor.

13) Pixabay.com

Bu vektörel site, kaliteli kamusal alan görüntülerini bulabileceğiniz bir site değil. Bunun yanı sıra ücretsiz vektörel çizimler de bu site içerisinde yer alıyor.